KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17516054

nr 1751 6054

Felix Hatz

(1904-1999), Sverige

Oljemålning, Signerade. Olja på duk, sittande kvinna. Olja på duk, 70x80cm, yttermått inklusive ram: 80x96cm

Kondition: skadad duk, färgbortfall

Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 15 december 2025
kl 18:22:13

15/12 14:36:15 1      Vinnande bud

Felix Hatz

Läs mer om Felix Hatz