KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17516054
nr 1751 6054
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Signerade. Olja på duk, sittande kvinna. Olja på duk, 70x80cm, yttermått inklusive ram: 80x96cm
Kondition: skadad duk, färgbortfall
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:22:13
15/12 14:36:15